PROGRAMUL LITURGIC AL PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE ÎN ACESTE ZILE ALE BOBOTEZEI

with Niciun comentariu

Miercuri, 5 ianuarie 2022
În ajunul Praznicului Botezului Domnului Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși dimineață, în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm, începând cu ora 10:00, Ceasurile Împărătești, Liturghia Sfântului Vasile cel Mare unită cu Vecernia și Sfințirea mare a apei (Aghiasma Mare).
(Adresa: Hässlingbyvägen 7 137 95 Haninge – Stockholm)


Joi, 6 ianuarie 2022
De Praznicul Botezului Domnului Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși dimineață, în biserica parohială din orașul Göteborg, Suedia, începând cu ora 9:30, Liturghia Sfântului Ioan Gură de Aur și Sfințirea mare a apei (Aghiasma Mare).
(Adresă biserică: Matteus Kapelle Västraberravnings-platsen, Sannaplan 3, Göteborg)

Vineri, 7 ianuarie 2022
De Soborul Sfântului Proroc Ioan Botezătorul, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși dimineață, în biserica parohială din orașul Borås, Suedia, începând cu ora 9:30, Liturghia Sfântului Ioan Gură de Aur.
Adresă biserică: S:ta Brigitta Kapell, Götagatan 2, 504 30, Borås)

Sâmbătă, 8 ianuarie 2022
Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși dimineață, în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm, începând cu ora 10:00, Liturghia Sfântului Ioan Gură de Aur cu pomenirea celor adormiți.
(Adresă: Hässlingbyvägen 7 137 95 Haninge – Stockholm)

Duminica după Botezul Domnului, 9 ianuarie 2022
Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși dimineață, în biserica parohială din orașul Växjö, Suedia, începând cu ora 10:00, Liturghia Sfântului Ioan Gură de Aur.
(Adresă biserică: Kapela Tegner, Norajarnvagen, Växjö)

Luni, 10 ianuarie 2022
La prăznuirea Sfântului Cuvios Antipa de la Calapodeștii Bacăului (Ocrotitorul Centrului de Pelerinaje al Episcopiei Europei de Nord), Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși dimineață, în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm, începând cu ora 10:00, Liturghia Sfântului Ioan Gură de Aur.
(Adresă: Hässlingbyvägen 7 137 95 Haninge – Stockholm)

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.