PROGRAMUL LITURGIC AL PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE DRĂGOI AL EUROPEI DE NORD LA SĂRBĂTOAREA NAȘTERII DOMNULUI 2018

with Niciun comentariu

Sâmbătă, 22 decembrie 2018, ora 9:30, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie în biserica parohiei românești din Molde, Norvegia. (adresa bisericii: Vektergata 1, Molde).

Duminică, 23 decembrie 2018, ora 10:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie în biserica parohiei românești din Aalesund, Norvegia. (adresa bisericii: Kirkegata 33A, Aalesund).

Luni, 24 decembrie 2018,  Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va efectua vizite pastorale la penitenciarele și azilele din Oslo și împrejurimi.

Marți, prima zi de Crăciun, 25 decembrie 2018, ora 10.00 Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie în biserica parohiei românești din Oslo, Norvegia (adresa bisericii: Voksen kapell, Jarbakken 7, 0767 Oslo).

Miercuri, a doua zi de Crăciun, 26 decembrie 2018, ora 10:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie în biserica parohiei românești din Copenhaga, Danemarca (adresa bisericii: Kollegievej 2, 2920 Charlottenlund Gentofte)

Joi, a treia zi de Crăciun, 27 decembrie 2018, ora 9:30, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie și Taina Sfântului Botez pentru al doilea copilaș în familia protoiereului Marius-Marcel și a prezbiterei Elena-Raluca Coisin, în biserica parohiei românești din Vejle Kolding, Danemarca (adresa bisericii: Langelinie 78 Vejle 7100 Østre Kirkegård, Vejle, Danemarca)

Joi spre Vineri, 27 spre 28 decembrie 2018, ora 00:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Privegherea cu Sfânta Liturghie în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm, Suedia (adresa: Hässlingbyvägen 7, 137 95, Österhaninge)

 

 

Please follow and like us:

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.