PROGRAMUL LITURGIC AL PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE AL EPISCOPIEI EUROPEI DE NORD LA PRĂZNUIREA SFINȚILOR TREI IERARHI, 30 IANUARIE 2020

with Niciun comentariu

Miercuri seară, 29 ianuarie 2020, începând cu ora 18:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Taina Sfântului Maslu împreună cu un sobor de preoți în biserica parohiei ortodoxe românești din Uppsala, Suedia (adresa bisericii: Biserica Gode Herdens kapell, strada Ulleråkersvägen 40A, Uppsala)

Joi, 30 ianuarie 2020, de praznicul Sfinților Trei Ierarhi Vasile cel Mare, Grigorie Teologul și Ioan Gură de Aur, începând cu ora 10:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie de hram în biserica parohiei ortodoxe românești din Uppsala, Suedia (adresa bisericii: Biserica Gode Herdens kapell, strada Ulleråkersvägen 40A, Uppsala)

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.