Programul de slujire a Preasfințitului Părinte Macarie sâmbătă, 31 martie 2018 și duminică, 1 aprilie 2018

with Niciun comentariu

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji sâmbătă, 31 martie 2018,  Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur și pomenirea morților în comunitatea românească din Linköping, Suedia ( Stolplyckekapellet Steng 4, Kapellplan, Linköping, Suedia).

Începând cu ora 15, ierarhul român va săvârși Taina Sfântului Maslu în biserica românească din Jönköping, Suedia ( Ceciliakyrka, Ebba Ramsays väg 20, Jönköping, Suedia).

În Duminica Floriilor, 1 aprilie 2018, Preasfințitul Părinte Macarie va săvârși Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur în parohia românească „Sfânta Treime” din Stockholm, Suedia ( Degerbygränd 24, Spånga).

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.