Pomenirea eroilor din decembrie 1989 la Stockholm

with Niciun comentariu

Pomenirea Eroilor din 1989 - Stockholm

Preasfințitul Episcop Macarie al Europei de Nord a săvârșit miercuri 21 decembrie 2011, în biserica Parohiei Ortodoxe Române „Sfânta Treime și Sfântul Prooroc Ioan Botezătorul” din Stockholm, o slujbă de pomenire pentru eroii din decembrie 1989, care și-au dat viața pentru libertatea, credința și demnitatea poporului român.

Preasfințitul Episcop Macarie a rostit un cuvânt de învățătură în care a adus cinstire eroilor din decembrie 1989, prin a căror jertfă românii au obținut adevărata libertate în Iisus Hristos.

Imagini de la acest eveniment puteți găsi aici.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.