Liturghie de hram în biserica parohială românească „Cinstirea Icoanei Maicii Domnului Vindecătoarea, Sfânta Muceniță Irina și Sfântul Cuvios Mucenic Efrem cel Nou” din Esbjerg, Regatul Danemarcei. În ajun, PS MACARIE a săvârșit Slujba Privegherii în Mănăstirea de maici „Sfinții Martiri și Mărturisitori Năsăudeni” din Tårs

with Niciun comentariu

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord, înconjurat de un sobor de preoți și diaconi, a liturghisit astăzi de hram, 5 mai 2023, și a botezat-o pe prunca Eva-Ioana în Biserica parohială românească „Cinstirea Icoanei Maicii Domnului Vindecătoarea, Sfânta Muceniță Irina și Sfântul Cuvios Mucenic Efrem cel Nou” din Esbjerg, Regatul Danemarcei. În ajun, ierarhul a săvârșit Slujba Privegherii în Mănăstirea de maici „Sfinții Martiri și Mărturisitori Năsăudeni” din Tårs.Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.