Le-am regăsit acasă la Spermezeu, spovedindu-le și cuminecându-le cu Trupul și Sângele Domnului pe venerabilele credincioase lelea Lucreția Șoș de pe Prund, de 100 de ani, și pe fina ei, lelea Anica Șerban, de 98 de ani …

with Niciun comentariu
Le-am regăsit acasă la Spermezeu, spovedindu-le și cuminecându-le cu Trupul și Sângele Domnului pe venerabilele credincioase lelea Lucreția Șoș de pe Prund, de 100 de ani, și pe fina ei, lelea Anica Șerban, de 98 de ani, de pe Pârâul Popoasei, fiind la fel de vii sufletește precum le-am găsit în primăvara acestui an. Ne-am revăzut cu bucurie mare căci ne este inima plină de dor și de iubire iar chipul lor ne luminează precum soarele pe care-l vedem în diminețile senine de pe văile Țibleșului.
Preaiubiții mei, cercetați-vă bătrânii și nu-i lăsați singuri căci omul are nevoie de om!

Cu binecuvântări arhierești, al vostru părinte episcop pelerin, frate și prieten în Hristos,
+ Macarie al Episcopiei Europei de Nord 4 august 2021,

Spermezeu, jud. Bistrița-Năsăud

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.