Grupul Coral Credo va concerta de Florii în orașele Jönköping și Göteborg din Suedia

with Niciun comentariu

Cu binecuvântarea și în prezența Preasfințitului Părinte Episcop Macarie al Europei de Nord, sâmbătă 16 aprilie 2011, în ajunul Duminicii a VI-a din Post, a Floriilor, Grupul Coral „Credo” al Episcopiei Ortodoxe Române a Europei de Nord va susține un concert de Florii în orașele Jönköping și Göteborg din Suedia. În cadrul programului vor fi interpretate piese muzicale specifice perioadei Postului Mare și praznicului Intrării Domnului în Ierusalim.

Primul concert va fi susținut sâmbătă, 16 aprilie 2011, de la orele 14.30 în biserica parohiei ortodoxe române (Brahegatan 40) din orașul Jönköping, iar începând cu orele 18.00, Grupul Coral „Credo” va concerta în biserica parohiei ortodoxe române din orașul Göteborg (Sannaplan 3).

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.