Binecuvântare arhierească pentru slujitorii și viețuitorii mănăstirilor din Danemarca

with Niciun comentariu

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord a slujit în perioada 1-5 august 2022 în Mănăstirile Tårs și Ikast din Regatul Danemarcei. Ieri, 3 august, la Liturghia din Paraclisul Mănăstirii Ikast ierarhul a săvârșit Dumnezeiasca Liturghie și le-a tuns în monahism pe maicile Pelaghia și Florentia iar astazi, 4 august, în cadrul Dumnezeiești Liturghii din Paraclisul Mănăstirii Ikast l-a hirotonit întru preot pe diaconul Mihail-Constantin Pânzariu iar pe preotul Florin-Gheorghe Atudorei l-a hirotesit întru duhovnic.

Video: Trinitas TV.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.