Grăuntele de iubire din Scandinavia – Campanie filantropică organizată în Postul Nașterii Domnului 2022

with Niciun comentariu

La inițiativa și cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Macarie, preoții și credincioșii din Episcopia Ortodoxă Română a Europei de Nord se alătură acțiunilor caritabile organizate de către preotul ieșean Dan Damaschin și Asociația „Glasul Vieții”.În toate duminicile din Postul Nașterii Domnului se vor organiza, la nivelul fiecărei parohii, colecte pentru sprijinirea campaniei „Grăuntele de iubire”.Cei care doresc să se implice sunt rugați să ia legătura cu preotul paroh al comunității de care aparțin în Episcopia Europei de Nord sau să acceseze site-ul https://glasulvietii.ro/

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.