GHIOZDANUL MEU – Rechizite din Scandiavia pentru copiii nevoiași din județul Arad

with Niciun comentariu

La început de an școlar 2021, Episcopia Ortodoxă Română a Europei de Nord a finalizat o frumoasă acțiune caritabilă pentru susținerea copiilor şi familiilor nevoiaşe din județul Arad, în cadrul unei colaborări cu asociația locală „Sfântul Ierarh Iosif cel Milostiv”.

Campania „Ghiozdanul meu” a avut loc în perioada 1 august – 12 septembrie, iar în proiect s-au implicat, cu multă bunăvoinţă, voluntarii centrelor pentru tineret ale Episcopiei, filialele Göteborg și Borås (Suedia). În cadrul programului filantropic, peste 50 de copilași cu posibilități financiar reduse, au primit un ghiozdan, rechizite și toate cele necesare pentru începerea în bună rânduială a anului școlar.

Dacă doriți să susțineți și dvs. programele sociale ale Episcopiei Ortodoxe Române a europei de Nord aveți posibilitatea să accesați linkul de mai jos

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.