Episcopul Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord a săvârșit astăzi, 30 ianuarie 2022, Sfanta Liturghie de hram la Uppsala, Regatul Suediei.

with Niciun comentariu

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord a săvârșit ieri, sâmbătă, 29 ianuarie 2022, Sfânta Liturghie cu pomenirea celor adormiți în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm iar astăzi, duminică, 30 ianuarie 2022, Sfânta Liturghie de hram în parohia „Sfinții Trei Ierarhi” din Uppsala. După slujbă, ierarhul a botezat in parohia „Sfântul Mucenic Gheorghe” din Stockholm pe prunca Melania, cel de-al doilea copil în familia tinerilor Eugen și Georgiana Cozonac.

Preluare video Trinitas TV.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.