Duminică, 3 noiembrie 2019, PS Părinte Episcop Macarie va sluji și va conferenția în Belgia

with Niciun comentariu

Cu binecuvântarea IPS Părinte Iosif, Mitropolitul Mitropoliei Ortodoxe Române a Europei Occidentale și Meridionale, PS Părinte Episcop Macarie al Episcopiei Ortodoxe Române a Europei de Nord va sluji duminică dimineață, 3 noiembrie 2019, începând cu ora 10.00, Sfânta Liturghie lângă Bruxelles, în biserica parohiei ortodoxe române „Toți Sfinții” din Huldenberg (Loonbeek), BELGIA, adresa: str. Sint-Jansbersteenweeg, nr. 44 A, 3034.
După slujbă, la invitația preotului paroh Ciprian Grădinaru și a enoriașilor săi, Părintele Episcop Macarie va susține conferința cu tema: „Bucuria vieții în Hristos”.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.