Doi arhierei au sfințit biserica din localitatea Chegea, Protopopiatul Carei, județul Satu Mare (preluare Episcopia Ortodoxă Română a Maramureșului și Sătmarului)

with Niciun comentariu

În duminica a patra după Sfintele Paști – a vindecării slăbănogului de la Vitezda -, duminică, 7 mai 2023, Preasfințitul Părinte Timotei Sătmăreanul, Arhiereu-vicar al Episcopiei Ortodoxe Române a Maramureșului și Sătmarului a slujit împreună cu Preasfințitul Părinte Macarie, Episcopul Europei de Nord, la Parohia Ortodoxă „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” din localitatea Chegea, Protopopiatul Carei, județul Satu Mare.

Cu aceste prilej cei doi ierarhi au târnosit biserica parohiei și au săvârșit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în prezența unui număr mare de credincioși.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=286284093733195&id=100070548181200

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.