Colindători la Centrul Eparhial din Stockholm, 24 decembrie 2011

with Niciun comentariu

Colindatori Stockholm

Sâmbătă, 24 decembrie 2011, în Ajunul Praznicului Crăciunului, Preasfințitul Episcop Macarie al Europei de Nord a săvârșit, în paraclisul Centrului eparhial din Stockholm, Sfânta Liturghie a Sfântului Ierarh Ioan Gură de Aur. Seara, după Vecernia cu Litie, Preasfințitul Episcop Macarie a primit la Centrul eparhial grupurile de colindători români din capitala Suediei. A mulțumit copiilor și credincioșilor pentru vestea cea bună adusă prin colindă și le-a oferit îndătinatele daruri de Crăciun.

Imagini de la acest  eveniment puteți găsi aici.

Duminică, 25 decembrie 2011, de praznicul „Nașterii Domnului”, Preasfințitul Episcop Macarie va săvârși Sfânta Liturghie în Parohia Ortodoxă Română „Adormirea Maicii Domnului” din Stockholm.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.