Bucuria întâlnirii cu minunile lui Dumnezeu

with Niciun comentariu
Spre marea mea bucurie, am întâlnit în pelerinajul de pe meleagurile mele transilvane natale, aceste minuni vii ale lui Dumnezeu. Orice copil e minunea lui Dumnezeu, însă unii au o istorie aparte, unde se arată mai vădit lucrarea Lui, El fiind Tatăl orfanilor și al celor necăjiți. Iată, aici sunt în biserică cu Ionuț, un copilaș care a rămas orfan de mamă la doar câteva luni și a fost „adoptat” de Maica Domnului Alăptătoarea care îi poartă de grijă. Iată și pe Georgiana, care este la casa mea părintească lângă icoana Preasfintei, împreună cu mama și surorile ei, Ana și Maria, care s-a născut sănătoasă deși mama ei avea sarcină cu complicații și doctorii îi spuseseră să facă avort. Și iată și pe Irina, lângă icoana Sfântului Nicolae, care s-a născut la Oslo la cinci luni și jumătate (!), fiind botezată de urgență în incubator și care acum e o minune de copil.
Slavă Preamilostivului Dumnezeu pentru toate!
+Părintele Episcop Macarie Drăgoi

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.