Apel la rugăciune pentru doi medici români din Suedia

with Niciun comentariu

Preaiubiții mei, vă chem la rugăciune pentru doi medici din comunitatea noastră românească din Suedia care, aflându-se pe frontul îngrijirii bolnavilor de Covid-19, au contactat la rândul lor virusul, iar acum se află la terapie intensivă. Este vorba despre medicii Mircea-Constantin din Stockholm și Anabela-Maria din Lund, pe care să îi pomenim intens în rugăciunile noastre  pentru vindecarea de coronavirus, pentru ca Domnul să le primească osteneala în slujba semenilor lor afectați de același virus și pentru mângâierea și ajutorul celor dimpreună cu dânșii. Cei care reușiți, vă îndemn sa citiți zilnic pentru tămăduirea lor o catismă din Psaltire sau Acatistul Mântuitorului nostru Iisus Hristos, Doctorul sufletelor și trupurilor noastre.

Cu binecuvântare, al vostru frate și părinte împreună rugător,

+Episcopul Macarie al Episcopiei Europei de Nord

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.