A doua zi de Paști la Copenhaga

with Niciun comentariu

Luni, 17 aprilie 2017, a doua zi de Paști, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al românilor din Europa de Nord s-a aflat în mijlocul credincioșilor din Copenhaga, Danemarca. Cu acest prilej Părintele Episcop a săvârșit Sfânta Liturghie, fiind înconjurat de un sobor de preoți și diaconi.

Copiii prezenți la slujbă, împreună cu părinții lor, au fost binecuvântați și sfătuiți duhovnicește  primind câteva daruri pascale. După Sfânta Liturghie, a fost botezat primul copilaș în familia unor tineri din parohie.

Mâine, în a treia zi de Paști, Părintele Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie în vechea capitală a Danemarcei, Roskilde, apoi va continua vizitele pastorale în Suedia.

 

 

 

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.