A cincea ediție a taberei familiilor din Episcopia Ortodoxă Română a Europei de Nord: 24-25 iunie 2023, Copenhaga

with Niciun comentariu

La inițiativa și cu participarea Preasfințitului Părinte Episcop Macarie Drăgoi, în perioada 24-25 iunie 2023 are loc în Copenhaga a cincea ediție a taberei de vară pentru familiile din țările scandinave, eveniment organizat de către Centrul pentru Tineret Sfântul Voievod Ștefan cel Mare (CTSM) al Episcopiei Ortodoxe Române a Europei de Nord.

Tabăra cu tema: „Înțelepciunea bătrâneții-puterea tinereții” se desfășoară pe parcursul a două zile în capitala regatului danez (Kollegivej 2, Charlottenlund) și include, pe lângă sfintele slujbe săvârșite în Biserica Paraclis Episcopal, diverse ateliere de creație, jocuri, cateheze și discuții duhovnicești potrivite pentru fiecare grupă de vârstă. Tabăra debutează cu Sfânta Liturghie Arhierească în dimineața zilei de sâmbătă, 24 iunie 2023, la prăznuirea Nașterii Sfântului Ioan Botezătorul, și continuă pe întreg parcursul celor două zile. 

Mai multe detalii despre acest eveniment se pot obține folosind coordonatele de contact de mai jos:

Preot Andrei Sofa (004591451462)

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.