SLUJIRILE LITURGICE ALE PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE

with Niciun comentariu

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie al Episcopiei Europei de Nord se va afla în aceste zile în slujire euharistică în așezămintele monahale din eparhia Iașilor. Joi, 5 august 2021, Preasfințitul Macarie va sluji în biserica „Sfântul Cuvios Ioan Iacob” de lângă Manastirea Neamț.

Vineri, 6 august 2021, de praznicul Schimbării la Față, va sluji pe Muntele Ceahlău.

Sâmbătă, 7 august 2021, de sărbătoarea Sfintei Cuvioase Teodora de la Sihla, va săvârși Sfânta Liturghie de hram la Schitul Poiana Maicilor, Răpciunița, comuna Ceahlău, județul Neamț.

Duminică, 8 august 2021 va sluji Sfânta Liturghie în localitatea Vermeș, jud. Bistrița-Năsăud, iar seara, începând cu ora 18.00 va săvârși Paraclisul Maicii Domnului în biserica de la Coroana din orașul Bistrița.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.