SLUJIRILE LITURGICE ALE PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE ÎN ZILELE 2-7 DECEMBRIE 2022

with Niciun comentariu

Vineri, 2 decembrie 2022
Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 18.00, Taina Sfântului Maslu în Biserica românească Buna Vestire și Cinstirea Icoanei Maicii Domnului „Stăpâna Fiordurilor” din Stavanger, Regatul Norvegiei.
Adresa bisericii: Stefanuskyrkja Tårnveien 4, 4365 Nærbø

Sâmbăta, 3 decembrie 2022
Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 09:30, Sfânta Liturghie Arhierească în Biserica românească Cinstirea Icoanei Maicii Domnului „Cea de toți fericită” și Sfinții Cuvioși Macarie cel Mare și Macarie Alexandrinul din Haugesund, Regatul Norvegiei.
Adresa bisericii: Tittelsnesvegen 346, 5514, Haugesund

Duminică, 4 decembrie 2022
Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 09:30, Sfânta Liturghie Arhierească în Biserica Paraclis Episcopal Cinstirea Icoanei Maicii Domnului „Primitoarea Streinilor” și Sfintele Muceniţe Filofteia de la Curtea de Argeș, Tatiana de la Craiova și Suniva de la Selja și Bergen din Bergen, Regatul Norvegiei.
Adresa bisericii: Brattholmen 35, 5350, Bergen

Marți, 6 decembrie 2022 – Sfântul Ierarh Nicolae
Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 10:00, Sfânta Liturghie Arhierească în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm. La final, doamna Sofia Vicoveanca va susține un program de colinde.
Adresa Centrului Episcopal: Hässlingbyvägen 7, 137 95, Osterhaninge

Miercuri, 7 decembrie 2022 – Sfânta Mare Muceniță Filofteia de la Argeș
Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 10:00, Sfânta Liturghie Arhierească în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm.
Adresa Centrului Episcopal: Hässlingbyvägen 7, 137 95, Osterhaninge.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.