SLUJIRILE LITURGICE ALE PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE ÎN PERIOADA 6-9 MAI 2022

with Niciun comentariu

Vineri, 6 mai 2022, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 18:00, Taina Sfântului Maslu în biserica parohială „Cinstirea Icoanei Maicii Domnului *Vindecătoarea*, Sfântul Cuvios Efrem cel Nou și Sfânta Muceniță Irina” din Esbjerg, Regatul Danemarcei.

Adresa bisericii: Jernbanegade 4, 6753 Agerbæk

Sâmbătă, 7 mai 2022, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 10:00, Sfânta Liturghie Arhierească în biserica parohială „Cinstirea Icoanei Maicii Domnului *Vindecătoarea*, Sfântul Cuvios Efrem cel Nou și Sfânta Muceniță Irina” din Esbjerg, Regatul Danemarcei.

Adresa bisericii: Jernbanegade 4, 6753 Agerbæk

Duminică, 8 mai 2022, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 10:00, Sfânta Liturghie Arhierească de hram în Parohia „Cinstirea Icoanei Maicii Domnului *Purtătoarea de mir* și Sfintele Femei Mironosițe” din Horsens, Regatul Danemarcei.

Adresa bisericii: Houmannsgade 41, 8700 Horsens

Luni, 9 mai 2022, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 10:00, Sfânta Liturghie Arhierească de hram în Parohia ”Cinstirea Icoanei Maicii Domnului *Purtătoarea Celui Ce poartă toate* , Aducerea moaștelor Sfântului Ierarh Nicolae, Sfântul Proroc Isaia și Sfântul Mucenic Hristofor” din Hostelbro, Regatul Danemarcei.

Adresa bisericii: Ringkøbingvej 80, Rom, 7620 Lemvig

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.