SLUJIRILE LITURGICE ALE PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE ÎN PERIOADA 29 APRILIE-5 MAI 2023

with Niciun comentariu

Sâmbăta, 29 aprilie 2023,

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji în sobor de arhierei, începând cu ora 07:30, în Biserica Mănăstirii Niederaltaich din Germania.

Adresa bisericii: Mauritiushof 1, 94557, Niederalteich

Duminică, 30 aprilie 2023,

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji, începând cu ora 09:30, Sfânta Liturghie în sobor de arhierei la Sfințirea Bisericii „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe ” (din Piața de la Ruși), în municipiul Bistrița.

Marți, 2 mai 2023,

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie Arhierească, începând cu ora 09:30, în Biserica „Sfinții Arhangheli” din satul său natal Spermezeu, jud. Bistrița-Năsăud.

Miercuri, 3 mai 2023,

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 09:30, Sfânta Liturghie Arhierească de hram în Biserica Parohiei românești „Cinstirea Icoanei Maicii Domnului *Alăptătoarea* de la Țibleș și Sfinții Cuvioși Irodion de la Lainici și Teodgar cel Sfințit de la Vestervig” din Rynkøbing-Skjern, Regatul Danemarcei.

Adresa bisericii: Tarmvej 106, 6880 Tarm

Joi, 4 mai 2023

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 09:30, Sfânta Liturghie Arhierească în Paraclisul Mănăstirii „Cinstirea Icoanei Maicii Domnului *Împărăteasa Milostivă pe tron*, Sfinții Cuvioși Macarie Romanul și Ioan Iacob de la Neamț” din Ikast, Regatul Danemarcei.

Adresa bisericii: Bygaden 7, 7430 Ikast

Începând cu ora 19:00 va săvârși Slujba Privegherii în Mănăstirea „Sfinții Martiri și Mărturisitori Năsăudeni” din Tårs, Regatul Danemarcei.

Adresa bisericii: Vinkelvej 9, 9830 Tårs

Vineri, 5 mai 2023

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 09:30, Sfânta Liturghie Arhierească de hram în Biserica Parohiei românești „Cinstirea Icoanei Maicii Domnului *Vindecătoarea*, Sfântul Cuvios Efrem cel Nou și Sfânta Muceniță Irina” din Esbjerg, Regatul Danemarcei.

Adresa bisericii: Jernbanegade 4, 6753 Agerbæk

Începând cu ora 22:00, va săvârși Slujba Privegherii încununată cu Sfânta Liturghie Arhierească în Biserica Paraclis Episcopal din Copenhaga, Regatul Danemarcei.

Adresa bisericii: Kollegievej 2, 2920 Charlottenlund Gentofte, Copenhaga

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.