SLUJIRILE LITURGICE ALE PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE ÎN PERIOADA 20-27 IULIE 2022

with Niciun comentariu

Miercuri, 20 iulie 2022 – Sfântul Proroc Ilie TesviteanulCu binecuvântarea IPS Timotei, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 09:00, Sfânta Liturghie Arhierească apoi Slujba Parastasului la mormântul din cimitirul parohiei pentru răposații părinți ai preotului Silviu Alin Iosif din Göteborg, Regatul Suediei, în Biserica „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” din localitatea Felnac, județul Arad.

Vineri, 22 iulie 2022-Sfânta Mironosiță Maria MagdalenaPreasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 09:30, Sfânta Liturghie Arhierească în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm.Adresa: Hasslingbyvagen 7, 137 95, Osterhaninge.

Sâmbătă, 23 iulie 2022-Aducerea moaștelor Sfântului Sfințitului Mucenic FocaPreasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 09:30, Sfânta Liturghie Arhierească în Paraclisul Centrului Episcopal din Stockholm.Adresa: Hasslingbyvagen 7, 137 95, Osterhaninge.

Duminică, 24 iulie 2022Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 09:30, Sfânta Liturghie Arhierească în Biserica Paraclis Episcopal din Copenhaga, Regatul Danemarcei. Adresa bisericii: Kollegievej 2, 2920 Charlottenlund Gentofte, Copenhaga, Regatul Danemarcei

Miercuri, 27 iulie 2022 -Sfântul Mare Mucenic și Tămăduitor Pantelimon Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși, începând cu ora 9:30, Sfânta Liturghie Arhierească în biserica parohiei „Sfântul Mucenic Pantelimon ” din Nykøbing Falster, Regatul Danemarcei. Adresa bisericii: Kirkegaardsvej 2, 4800 Nykøbing Falster, Regatul Danemarcei

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.