Slujbă de pomenire la patruzeci de zile de la mutarea în veșnicie a credincioasei Ana Drăgoi, mama Preasfințitului Părinte Episcop Macarie 

with Niciun comentariu

Slujbă de pomenire la patruzeci de zile de la mutarea în veșnicie a credincioasei Ana Drăgoi, mama Preasfințitului Părinte Episcop Macarie 

Duminică, 28 ianuarie 2024, în biserica cu hramul „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” din localitatea Spermezeu, județul Bistrița-Năsăud, Preasfințitul Părinte Macarie va săvârși Dumnezeiasca Liturghie, înconjurat de un sobor de ierarhi, preoți și diaconi. La finalul Sfintei Liturghii se va oficia Slujba Parastasului prilejuit de împlinirea a patruzeci de zile de la mutarea în veșnicie, a bunei și evlavioasei credincioase Ana Drăgoi, mama Preasfinției Sale.

Veșnica ei pomenire!

Biroul de presă al Episcopiei Ortodoxe Române a Europei de Nord

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.