PS Macarie: „Dacă cineva ne atacă credința, dacă cineva ne atacă Biserica și libertatea noastră dăruită de Dumnezeu de a ne închina, atunci, frate și soră, să mărturisim!” (preluare Radio Trinitas)

with Niciun comentariu


„Acesta este mesajul Sfinților Martiri Năsăudeni, prăznuiți astăzi: până aici! Plătim, ascultăm, slujim, urmăm – dar până aici, până la suflet! Dacă cineva ne atacă credința, dacă cineva ne atacă Biserica și libertatea noastră dăruită de Dumnezeu de a ne închina, atunci, frate și soră, să mărturisim!”, a îndemnat Preafințitul Părinte Macarie al Europei de Nord. Preasfinția sa a mai adăugat în cuvântul rostit în această dimineață la postul nostru de radio: „să ținem cu fermitate și cu orice preț credința și libertatea, pentru a-l putea slăvi pe Dumnezeu”.

Preluare Radio Trinitas:
https://www.facebook.com/watch/?v=376414257121790

Please follow and like us:

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.