PROGRAMUL SLUJIRILOR PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE ÎN PERIOADA 13-15 AUGUST 2021

with Niciun comentariu

Vineri, 13 august 2021, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji în Mănăstirea Nicula, județul Cluj, începând cu orele 07.00 Acatistul Acoperământul Maicii Domnului, Ceasurile III și VI, apoi Dumnezeiasca Liturghie.

Sâmbăta, 14 august 2021, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși începând cu orele 18.00 Slujba Privegherii și Prohodul Maicii Domnului în Mănăstirea Rebra-Parva, județul Bistrița-Năsăud. Duminică,

15 august 2021 – Praznicul Adormirii Maicii Domnului, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși începând cu orele 09.30 Sfânta Liturghie în Mănăstirea Rebra-Parva, județul Bistrița-Năsăud.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.