PROGRAMUL LITURGIC AL PREASFINȚITULUI PĂRINTE EPISCOP MACARIE DRĂGOI AL EUROPEI DE NORD ÎN SĂPTĂMÂNA MARE ȘI DE SFINTELE PAȘTI

with Niciun comentariu

Lunea Mare, 2 aprilie 2018, până în Joia Mare, 5 aprilie 2018, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va fi în vizită pastoral-misionară în oraşele Kangerlussuaq şi Nuuk, Groenlanda.

Vinerea Mare, 6 aprilie 2018, de la ora 18:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Denia Prohodului Domnului în biserica parohiei românești din Oslo, Norvegia (adresa bisericii: Holgerslystveien 22, Oslo).

Duminica Paștilor, 8 aprilie 2018, de la ora 00:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va săvârși Slujba Învierii şi Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur în biserica norvegiană din oraşul Skjervøy, de dincolo de Cercul Polar, Norvegia.
De la ora 12:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Vecernia Paştilor (a doua Înviere) în biserica parohiei româneşti din Tromsø, Norvegia. (adresa bisericii: Kirkegårdsvegen 1, Tromsø).

Lunea Luminată, 9 aprilie 2018, de la ora 10:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur în biserica parohiei ortodoxe româneşti din Copenhaga, Danemarca (adresa bisericii: Kollegievej 2, 2920 Charlottenlund Gentofte).

Marțea Luminată, 10 aprilie 2018, de la ora 10:00, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur la Centrul Episcopal din Stockholm.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.