Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi va conferenția în Finlanda

with Niciun comentariu

Părintele Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Ortodoxe Române a Europei de Nord se va afla în misiune pastorală, în zilele de 18 și 19 noiembrie 2017, în Finlanda. Sâmbătă, 18 noiembrie, ierarhul român va fi la centrul de plasament unde sunt reținuți copiii Cameliei Smicală, Johan-Mihail și Maria-Alexandra, pentru a-i alina sufletește.

Duminică, 19 noiembrie 2017, cu binecuvântarea Mitropolitului Ambrozie de Helsinki, Episcopul Macarie se va afla la Tapiola, Espoo, în apropiere de Helsinki, la invitația parohiei ortodoxe Sfântul Herman din Alaska. Preasfințitul Macarie va sluji Sfânta Liturghie, după care va susține o conferință cu tema: „Cum putem păstra bucuria firească a vieții în Hristos?” pentru credincioșii finlandezi și români din comunitate.

 

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.