Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord se află în aceste zile ale Săptămânii Sfintelor Pătimiri în mijlocul păstoriților săi din Regatul Danemarcei

with Niciun comentariu

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord se află în aceste zile ale Săptămânii Sfintelor Pătimiri în mijlocul păstoriților săi din Regatul Danemarcei. Astăzi, în Sfânta și Marea Luni, 29 aprilie 2024, când se face pomenirea Sfântului și Dreptului Iosif cel Preafrumos, ierarhul a slujit, de hram, Dumnezeiasca Liturghie a Darurilor înainte Sfințite în comunitatea euharistică din orașul danez Skagen iar în această seară a săvârșit Slujba Deniei în Mănăstirea Tårs.

În Sfânta și Marea Marți, 30 aprilie 2024, Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord a săvârșit Dumnezeiasca Liturghie a Darurilor înainte Sfințite și Slujba Deniei în Mănăstirea „Sfinții Martiri și Mărturisitori Năsăudeni” din orașul Tårs, Regatul Danemarcei.

+13

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.