Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord a fost decorat de Familia Regală a României

with Niciun comentariu

Familia Regală a României

Vineri, 15 octombrie 2021, la Palatul Regal din București, în Sala Tronului, au fost distinse instituții, organizații și personalități din România și Republica Moldova, în preajma aniversării centenarului nașterii Regelui Mihai I.

Majestatea Sa Margareta Custodele Coroanei a prezidat patru ceremonii succesive, în care au fost înmânate șase burse regale, șase Înalte Patronaje, șaptesprezece brevete de Furnizor Regal și douăsprezece decorații regale. La ceremonii au participat Alteța Sa Regală Principele Radu și Alteța Sa Regală Principesa Maria.

Între cei decorați de Casa Regală a României s-a numărat și Preasfințitul Părinte Episcop Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord.

Facebook: Familia Regală a României

Foto: Daniel Angelescu ©Casa Majestății Sale

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.