Preasfințitul Părinte Episcop MACARIE a participat cu bucurie la Întâlnirea Internațională a Tinerilor Ortodocși – Iași, ediția 2017

with Niciun comentariu

Preasfințitul Părinte Episcop MACARIE a participat cu bucurie la „Întâlnirea Internațională a Tinerilor Ortodocși – Iași, ediția 2017” alături de părinți slujitori și tineri credinioși din Episcopia Ortodoxă Română a Europei de Nord. Având convingerea că misiunea Bisericii cu tinerii nu e doar o opțiune ci o necesitate stringentă, Ierarhul i-a îndemnat pe cei prezenți să Îl trăiască pe Iisus Hristos în toate împrejurările vieții. Și nu în ultimul rând să dea împreună, uniți ca Biserică (Popor al lui Dumnezeu) o bună și dreaptă mărturie, într-o lume din ce în ce mai sufocată de propria-i imanență.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.