Pe Marea Nordului, călătorind cu dor cu vaporul către românii din Danemarca, după o săptămână binecuvântată petrecută la mănăstirea mea de metanie din România și în iubitele mele locuri natale. Să înaintăm cu încredere și nădejde pe calea Postului Mare, având grijă să purtăm cu noi, în traista de pelerin, Sfânta Merinde, și să ne facem călătoria drum unii către alții și toți laolaltă către Hristos!

with Niciun comentariu

Pe Marea Nordului, călătorind cu dor cu vaporul către românii din Danemarca, după o săptămână binecuvântată petrecută la mănăstirea mea de metanie din România și în iubitele mele locuri natale. Să înaintăm cu încredere și nădejde pe calea Postului Mare, având grijă să purtăm cu noi, în traista de pelerin, Sfânta Merinde, și să ne facem călătoria drum unii către alții și toți laolaltă către Hristos!

Cu binecuvântări arhierești în Hristos,
Părintele și Fratele Vostru Episcop Pelerin Macarie

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.