Lansare de carte:„7 întâlniri ale Postului Mare – Cum putem cultiva pocăința într-o lume a învârtoșării?”, o nouă apariție editorială semnată de Preasfințitul Părinte Episcop Macarie al Europei de Nord

with Niciun comentariu

Episcopia Ortodoxă Română a Europei de Nord semnalează un nou volum apărut la editura Felicitas, cartea 7 întâlniri ale Postului Mare – Cum putem cultiva pocăința într-o lume a învârtoșării?, semnată de Preasfințitul Părinte Episcop Macarie al Europei de Nord. Lucrarea cuprinde cele 7 conferințe susținute în cadrul Postului Mare în anul 2019.
Lansarea cărții va fi făcută în cadrul altor două conferințe ce vor avea loc în Timișoara și Cluj-Napoca după cum urmează: Bucurați-vă pururea! Îndemnuri pentru vremurile noastre  – Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 18:00, în Aula Magna a Universității de Vest din Timișoara și Cum putem dobândi bucuria deplină – Joi, 28 noiembrie 2019, ora 20.00, în Amfiteatrul Facultății de Chimie din Cluj-Napoca. Intrarea este liberă. Vă așteptăm cu drag!

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.