Lansare de carte: trei volume din colecția „Nordul Dreptei Credințe” apărute la Editura Felicitas a a Episcopiei Europei de Nord, 16 aprilie 2021

with Niciun comentariu

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit † Andrei Andreicuț, vineri, 16 aprilie 2021, ora 15.30, în biserica de la Coroana, Bistrița, Preasfințitul Părinte Episcop † Macarie Drăgoi al Episcopiei Europei de Nord va săvârși Sfânta Liturghie a Darurilor înainte sfințite, urmată de un cuvânt de învățătură. După slujbă va avea loc și  lansarea cărților din colecția „Nordul Dreptei Credințe”, apărute la Editura Felicitas a Episcopiei Europei de Nord, avându-l ca autor pe Preasfințitul Părinte Episcop Macarie:

Vol. 1  Curajul de a trăi frumos – 5 cuvântări ale inimii

Vol. 2   7 întâlniri ale Postului Mare – Cum putem cultiva pocăința într-o lume a învârtoșării

Vol. 3    Nu vă temeți – Cuvinte de mângâiere și îmbărbătare în vremea pandemiei

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.