Cu darul Domnului mă aflu de câteva zile în misiune la românii din Danemarca. Bucuria revederii cu bunii și jertfelnicii credincioși a fost sporită de binecuvântarea de a avea în mijlocul nostru pe cei mai noi membri ai familiilor din comunitate …

with Niciun comentariu

Cu darul Domnului mă aflu de câteva zile în misiune la românii din Danemarca. Bucuria revederii cu bunii și jertfelnicii credincioși a fost sporită de binecuvântarea de a avea în mijlocul nostru pe cei mai noi membri ai familiilor din comunitate. Mulți copilași, printre care si nou-născuți, cum sunt și aceste doua fetițe gemene, care au fost aduse de părinții lor la altarul euharistic pentru a se uni cu Hristos. Să ne rugăm fierbinte Preamilostivului Dumnezeu pentru toți copiii de pretutindeni, pentru familiile lor și pentru poporul lui Dumnezeu! Mântuiește, Doamne, poporul Tău și binecuvântează moștenirea Ta!

Al vostru părinte, frate și prieten, fierbinte împreună rugător cu voi și pentru voi,
+Episcopul Macarie

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.