Chemare la rugăciune Preaiubiții mei, În aceste vremuri de încercare se cuvine, mai mult ca oricând, să fim împreună, uniți în rugăciune. De aceea, începând de mâine, 5 aprilie 2020, vă invit să vă alăturați zilnic în rugăciune, în jurul prânzului, de la ora 12.00 (ora Suediei)…

with Niciun comentariu

Chemare la rugăciune

Preaiubiții mei, 

În aceste vremuri de încercare se cuvine, mai mult ca oricând, să fim împreună, uniți în rugăciune. De aceea, începând de mâine, 5 aprilie 2020, vă invit să vă alăturați zilnic în rugăciune, în jurul prânzului, de la ora 12.00 (ora Suediei). Din Paraclisul Centrului nostru Episcopal din Stockholm voi citi o catismă din Psaltire și un acatist al Preasfintei Născătoare de Dumnezeu, slujbă pe care o vom transmite și pe pagina de facebook a Episcopiei Europei de Nord.

Cu dragoste și grijă în Hristos, al vostru părinte, frate și prieten, fierbinte rugător și de tot binele voitor,

 +Episcopul Macarie   

 al Episcopiei Europei de Nord

Please follow and like us:

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.