Agenda liturgică a Preasfinţitului Părinte Macarie, Episcopul Europei de Nord, Săptămâna Luminată, 2009

with Niciun comentariu

Duminică, 19 Aprilie, Sfintele Paşti, Slujeşte în Parohia Ortodoxă Română “Naşterea Maicii Domnului şi Sfinţii Cuvioşi Nicodim cel Sfinţit de la Tismana şi Ioan Iacob de la Neamţ” din Copenhaga, Danemarca.

Duminică, 19 Aprilie, Sfintele Paşti, la Vecernie (“a  doua Înviere”), Slujeşte în Parohia Ortodoxă Română “Sfinţii Mucenici Ştefan şi Laurenţiu şi  Sfinţii Martiri Năsăudeni Atanasie Todoran din Bichigiu, Vasile din Mocod, Grigore din Zagra şi Vasile din Telciu ” din oraşul Sölvesborg, Suedia.

Luni, 20 Aprilie, Sfintele Paşti, Slujeşte în Paraclisul “Sfântul Apostol Andrei şi Sfinţii Voievozi Români” de la Reşedinţa Episcopală din Stockholm.

Marţi, 21 Aprilie, Sfintele Paşti, Slujeşte în Paraclisul “Sfântul Apostol Andrei şi Sfinţii Voievozi Români” de la Reşedinţa Episcopală din Stockholm.

Joi, 23 Aprilie, Sfântul Mare Mucenic Gheorghe şi Vineri, 24 Aprilie, Izvorul TămăduiriiSlujeşte în Parohia Ortodoxă Română “Izvorul Tămăduirii şi Sfintele Cuvioase Parascheva, Teodora de la Sihla  şi Ana de Novgorod ” din oraşul Århus, Danemarca.

Duminică, 26 Aprilie, Slujeşte împreună cu Înalt Preasfinţitul Părinte Laurenţiu, Mitropolitul Ardealului, în Parohia Ortodoxă Română “Adormirea Maicii Domnului” din Stockholm şi săvârşeşte Slujba punerii pietrei de temelie pentru biserica de lemn în stil maramureşean.

Leave a Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.